(044) 333 43 25
показати всі номери

kyivstar(067) 814 95 62 Київстар

vodafone(050) 180 30 39 Vodafone

lifecell(093) 170 58 62 Lifecell

Контактна інформація

Графік работи:

ПН-ПТ: 09:00-20:00
СБ: 09:00-16:00
ВС: 09:00-15:00

Пункти видачі онлайн-замовлень:

м. Київ, вул. М. Ушакова, 1Г м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В
Каталог товарів
Ariston Блог Як правильно підібрати водонагрівач

Як правильно підібрати бойлер-водонагрівач

Зміст

Бойлер — це пристрій, призначений для нагріву води. У продажу є великий асортимент моделей — і це, найчастіше, ускладнює вибір покупців. Якими критеріями керуватися, щоб придбати відповідний і якісний агрегат? Щоб правильно відповісти на це запитання, необхідно розглянути основні показники та технічні параметри приладу.

По-перше, слід вибрати тип пристрою (накопичувальний або проточний). По-друге, розрахувати середні витратb води — це дозволить з'ясувати необхідну продуктивність проточного водонагрівача (або обсяг накопичувального бака). По-третє, потрібно визначитися з місцем установки. У даній статті представлена детальна інформація по всім технічним характеристикам водонагрівачів. З її допомогою кожен зможе придбати відповідний своїм потребам агрегат.

Який бойлер вибрати: проточний або накопичувальний

Накопичувальний водонагрівач вважається найпопулярнішим серед споживачів. Це зумовлено його простотою використання і ефективністю. Встановлення такого пристрою дозволяє забезпечити гарячою водою кілька водорозбірних точок на об'єкті нерухомості (навіть при слабкому тиску води). Що це означає? Це означає, що гаряча вода буде і у ванній кімнаті, і на кухні (завдяки одному встановленому бойлеру).

Головні складові елементи накопичувального водонагрівача — це бак, ТЕН, термостат, магнієвий анод, датчик термометра, корпус і електричний кабель. Усередині корпусу розташований бак, в якому нагріта вода зберігає свою температуру певний час. ТЕН забезпечує нагрівання води, а магнієвий анод захищає внутрішнє покриття бака від корозійних процесів. З допомогою термостата відбувається регулювання температури води, датчик термометра цю температуру показує користувачеві.

Проточний не має бака, отже, гріє воду при відкритті крана з допомогою водогрійного елемента. Відрізняється від попереднього не лише принципом нагріву, але і габаритами. Такий пристрій дуже компактний, що дає можливість встановити його в обмеженому просторі. Однак проточний водонагрівач здатний забезпечити гарячу воду тільки в одній водорозбірній точці. Саме тому його популярність нижче, ніж у накопичувального. Ідеально підходить для монтажу в заміському будинку або на дачі. Гаряча вода з'являється в крані відразу після його включення (накопичувальний водонагрівач гріє воду від 1 години).

Економічність двох даних пристроїв кардинально відрізняється. Незважаючи на існуючу думку, що проточний тип бойлера витрачає таку ж кількість електроенергії як і накопичувальний, витрачена ним кількість енергії на нагрів одного літра води значно більша.

Який обсяг водонагрівача необхідний і як правильно його розрахувати

Даний параметр відноситься до накопичувальних бойлерів — вони мають внутрішній бак, в якому знаходиться заявлений обсяг води. Головний критерій вибору літражу пристрою — оптимальність (ні більше, ні менше).

Водонагрівачі виробляються з такими обсягами бака:

 • 30 літрів і менше. Підходять для прийняття душу однієї людини, для миття посуду на кухні, для установки на дачі або в іншому місці, де не потрібно великої кількості гарячої води.

 • 50 літрів (і більше). Підійде для однієї людини (для забезпечення гарячої води в душі і на кухні).

 • 80-100 літрів. Такі бойлери призначені для сімейних пар з однією дитиною.

 • Понад 100 літрів — підходить для сім'ї з 4 і більше осіб, витрачають гарячу воду економно.

Всі норми наведені з розрахунку добового споживання води і досвіду. Обсяг бака водонагрівача повинен відповідати витраті в точності, оскільки невеликий літраж призведе до відсутності гарячої води, а зайвий обсяг призведе до непотрібних витрат електроенергії і тривалого очікування (поки температура води в баку досягне потрібної позначки).

Пристрої для нагрівання води мають тривалий термін служби і купуються не на один рік. Тому, якщо планується поповнення в родині, краще віддати перевагу більшому об'єму бака. Водонагрівачі з різним літражем відрізняються один від одного наступними параметрами:

 • Розміром;

 • Кількістю часу, який потрібен для нагріву води;

 • Витратою електроенергії;

 • Способом монтажу.

Які типи монтажу бойлера існують і чому віддати перевагу

Перш ніж придбати бойлер, потрібно подумати, де його встановити. В основному пристрій монтують в санвузлі, ванній кімнаті або на кухні. Залежно від літражу установка може бути підлоговою і настінною. На підлогу (для цього використовують спеціальну підставку) встановлюють водонагрівач в тому випадку, якщо його обсяг бака перевищує 200 літрів (залежно від конструкції). Всі інші кріпляться на стіну.

Установка водонагрівача може бути здійснена:

 • Горизонтальним способом. Підходить для всіх водонагрівальних пристроїв. Найчастіше розміщують горизонтально прямокутної форми бойлери (при відсутності іншої можливості). Вимоги до горизонтальної установки суворі, оскільки навіть незначні порушення здатні привести до серйозних поломок приладу. Монтуються за допомогою 4 власників. Потрібно також врахувати, що горизонтальний монтаж може вплинути на швидкість нагріву води.

 • Вертикальним способом. Пристрої об'ємом до 100 літрів встановлюються на дві точки опори, понад 100 літрів — на 4. В якості кріпильних елементів використовують анкери, дюбелі з шурупами. Вертикальна установка підходить для більшості моделей і використовується найчастіше.

В технічній документації детально розписані покрокові дії по установці агрегату. Виконати монтаж можна самостійно, але надійніше запросити майстра. Це дозволить заощадити час і сили.

Форма водонагрівача: яку краще вибрати

З представлених моделей можна вибрати декілька форм:

 • Циліндричну. Пристрої даної форми найбільш поширені, коштують дешевше, ніж інші, проте є найбільш громіздкими. Тому, якщо розмір приміщення дозволяє розмістити в ньому циліндричний корпус з діаметром у півметра — вибирайте саме його.

 • Прямокутну. Бойлери даної форми мають стильний зовнішній вигляд і гармонійно вписуються в будь-який інтер'єр. У порівнянні з більш ранніми моделями, сучасні мають високу якість і надійність.

 • Слім (тонку). Різновидність циліндричного бойлера, але з меншим діаметром (приблизно 385 мм). Ціна на такий пристрій трохи вище. При відсутності вільного простору слім-бойлер — це відмінна альтернатива.

Вибір кожного покупця залежить від наявності вільного простору в квартирі або будинку. Також, не всім подобається громіздкість циліндричного пристрою. Крім форми необхідно також звертати увагу і на інші параметри пристрою.

Як правильно підібрати потужність накопичувального водонагрівача і на що вона впливає

За продуктивність пристрою відповідає ТЕН. Чим вище значення його потужності, тим менше потрібно часу для нагріву води. Споживана потужність бойлера в технічній документації виражена в Вт. Існують моделі з показником до 2000 Вт, а також пристрої від 2000 до 7100 Вт.

На що впливає потужність бойлера:

 • На час нагріву води;

 • На витрату електроенергії.

Потужність водонагрівача підбирається з урахуванням необхідної кількості води і її температури для забезпечення потреб користувача. Для мінімального комфорту можна віддати перевагу на користь невеликої продуктивності Тена. Слід також враховувати, що в технічній характеристиці вказана стандартна потужність при температурі подаваної води (холодної) 10°C. У зимовий період вона може змінитися до 5°C, отже, витрата електроенергії зросте.

Кількість і типи Тенів: докладний опис

В бойлерах (всередині бака) встановлюються два типи електронагрівачів: сухий ТЕН і мокрий ТЕН. Останній характеризується дешевизною, ефективністю і простотою в обслуговуванні. Але також, мокрий ТЕН має кілька недоліків: утворення на ньому накипу і небезпека пробивання струму. Якщо накип покриває всю поверхню нагрівального елемента, бойлер починає погано гріти воду і витрачати більше електроенергії. Цей елемент є незахищеним і безпосередньо контактує з водою.

Сухий ТЕН знаходиться в спеціальній колбі великого розміру, на якій менше накипу утворюється в процесі експлуатації. Бойлер з таким Теном складніше і дорожче обслуговувати, але і значно рідше. Водонагрівачі можуть бути оснащені одним, двома або трьома Тенами, що впливає на продуктивність і швидкість нагріву води. Кожен ТЕН має свою потужність — це дозволяє регулювати витрати електроенергії.

Переваги сухих Тенів

 • Висока тепловіддача;

 • Процес охолодження — повільний;

 • Потреба в обслуговуванні — рідше, ніж для бойлерів з мокрим Теном.

Вибір Тена залежить і від якості води: при м'якій воді можна використовувати мокрий ТЕН, при жорсткій — тільки сухий ТЕН.

Додаткові технічні характеристики, які можуть вплинути на вибір бойлера

 • Режим нагріву води. Водонагрівач здатний працювати в декількох режимах нагріву води (літній, зимовий). При бажанні можна задати потрібну температуру нагрівання води.

 • Матеріал, з якого виготовлений внутрішній бак. Бак може бути виготовлений з емальованої або нержавіючої сталі. Міцність і довговічність бака залежить не тільки від матеріалу, але і від якості зварних швів. Модельний ряд представлений також наявністю баків із сталі з напиленням срібла, а також зі сталі з титановим напиленням. Різниця в якості і вартості.

 • Температура нагріву. Максимальна температура води коливається в межах значення 75 і 80°С.

 • Управління водонагрівачем. В більш простих моделях управління механічне (поворотний механізм), у сучасних — електронне. Це впливає на дотримання точності заданих параметрів, а також на зручність у використанні. Електронне управління дозволяє задати спеціальні режими.

 • Підводка. Найчастіше підводка в водонагрівачах — нижня. Але є моделі, де вона розташована зверху, праворуч або ліворуч.

Вибір котла залежить від:

 • Розміру. При достатньому просторі в оселі можна сміливо вибирати будь-який вподобаний якісний прилад для нагрівання води, не турбуючись про те, що він буде заважати. Якщо ж місця в будинку не надто багато, можна знайти більш компактний пристрій або придбати проточний водонагрівач.

 • Технічних характеристик. Обсяг бака, тип підключення, потужність, максимальна температура нагріву підбираються виходячи з потреб, кількості користувачів та частоти використання водонагрівача.

 • Ціни. Вартість бойлерів різна, тому кожен зможе собі дозволити даний пристрій. Прості моделі не відрізняються якістю і терміном служби від вдосконалених. Різниця полягає тільки у функціональності, зовнішньому вигляді і конструктивних елементах.

Виникнення сумнівів щодо правильності вибору водонагрівача — це показник того, що необхідна детальна консультація фахівця. Краще довіритися професіоналу та придбати відповідний та ефективний пристрій!

 12.12.2017
 (1067 переглядів)