Завітайте до наших магазинів в Києві та Львові

Контактна інформація

Графік роботи call-центра:

Будні: 09:00-20:00
Сб: 10:00-16:00
Нд: 10:00-16:00

Пункти видачі онлайн-замовлень:

м. Київ, вул. Всеволода Змієнка 21
Каталог товарів
Ariston Блог Як економити електроенергію з бойлером?

Як економити електроенергію з бойлером?

Як економити електроенергію з бойлером?
Зміст

Бойлери – це водонагрівальні прилади, які працюють в автономному режимі і забезпечують гарячою водою протягом 24 годин на добу. Існують електричні моделі, газові колонки і бойлери непрямого нагріву.

Найчастіше в квартирах і приватних будинках встановлюють саме електричні водонагрівальні прилади – вони:

  • не вимагають отримання дозволу від житлово-комунальних служб;
  • можуть монтуватися без підведення додаткових електропроводів;
  • здатні забезпечити гарячою водою квартиру або приватний будинок.

Але разом з тим зростання цін на електроенергію змушує задуматися, як використовувати водогрійний прилад, щоб це було не накладно для сімейного бюджету.

Сьогодні ми розберемося з питанням, чи можлива економія з бойлером в принципі, і якщо так – що потрібно для цього робити?

Особливості конструкції

Особливості конструкції

Перш ніж намагатися зрозуміти, як економно використовувати бойлер, потрібно розібратися з його конструкцією. Заглибившись у суть роботи водонагрівального пристрою, можна спробувати зробити його функціонування енергоефективним.

Електричний бойлер накопичувального типу являє собою герметичний резервуар, всередині якого розташовуються:

  • внутрішній бак з водою;
  • термоізоляційний шар;
  • нагрівальний ТЕН (відкритого або закритого типу);
  • термостат;
  • трубка для забору гарячої води;
  • трубка для підведення холодної води;
  • антикорозійний магнієвий анод;
  • захисна автоматика.
Більшість сучасних моделей бойлерів забезпечені температурним датчиком, завдяки чому можна виставити максимальну температуру нагріву. Агрегат буде нагрівати воду до зазначеного значення і підтримувати обраний режим роботи.

Обсяг бака може варіюватися від 50 л до 200 л.

Тени можуть бути відкритого або закритого типу. У першому випадку нагрівальний елемент контактує з водою безпосередньо, у другому – через спеціальне покриття.

Бойлери з Теном закритого типу більш довговічні. На них менше осідає накип, що безпосередньо впливає на продуктивність роботи приладу і експлуатаційний термін.

Через патрубок введення холодна вода надходить в бойлер. Коли агрегат заповнюється, спрацьовує автоматика і включається ТЕН, який нагріває воду.

При включенні крана гарячого водопостачання виконується забір води з верхньої точки бойлера. Автоматично знизу відбувається наповнення бака холодною водою до заповнення початкового об'єму в резервуарі.

Чи впливає спосіб монтажу бойлера на витрату електроенергії?

Чи впливає спосіб монтажу бойлера на витрату електроенергії?

Для того щоб бойлер споживав електроенергію згідно своїм технічним паспортом, необхідно дотримуватися рекомендацій виробника по виконанню установки та підключення бойлера.

До загальних вимог, які можна знайти в інструкції до бойлерів Ariston, можна віднести:

  • Підключення приладу до мідного кабелю з перетином 3х2, 5 мм2.
  • Необхідність вивести заземлюючий кабель.
  • Монтаж згідно типом пристрою: вертикальні і горизонтальні прилади встановлювати відповідно.

Економії сприятиме і правильне розташування бойлера. В ідеалі водогрійний прилад повинен розташовуватися між точками основного забору ГВП, тобто між кухнею і ванною. Але так як у ванній споживання гарячої води в рази перевищує витрати на кухні, то краще розмістити бойлер ближче або безпосередньо в цій кімнаті.

Якщо планування не дозволяє розмістити бойлер так, щоб тепловтрати були мінімальними, встановіть його там, де відвели йому місце. Єдине, що вам доведеться зробити – добре утеплити труби.

Відключати або не відключати-ось у чому питання

Відключати або не відключати – ось в чому питання

Користувачі, які використовують для нагріву води бойлер, діляться на два табори. Одні вважають, що економія електроенергії можлива тільки при регулярному відключенні приладу, інші стверджують, що водонагрівач повинен бути включений постійно, інакше енергія буде перерасходоваться. 

Насправді, не праві і ті, і інші. Реальна економія можлива тільки в тому випадку, якщо налаштувати бойлер на режим, при якому максимальна температура нагріву буде становити 50-55 °С. Така вода комфортна для:

  • миття посуду;
  • чищення зубів;
  • миття рук;
  • прийняття душу.
Якщо ви поставите бойлер на економний режим, то різниця температур між нагрітої і надходить водою буде мінімально можливою, а значить суттєво зменшиться витрата електроенергії.

Яка тут таїться небезпека? Потрібно розуміти, що вологе герметичне простір, в якому температура води коливається в межах 45-55°С – ідеальне місце для розвитку грибка і патогенних мікробів.

При температурі води до 45°С в бойлері поселяються легіонелли – мікроорганізми, які смертельно небезпечні для життя.

Легіонели викликають:

  • ураження легенів;
  • пневмонію;
  • легіонельоз.
Щоб убезпечити себе та членів своєї сім'ї, необхідно раз на тиждень встановлювати на бойлері максимальний температурний режим, при якому бактерії гинуть.

Як часто потрібно очищати ТЕН?

Як часто потрібно очищати ТЕН?

З часом на ТЕНі осідають солі, які розчинені у воді. Кількість накипу прямо пропорційно:

  • якості водопровідної води;
  • температурі нагріву, яка встановлена на агрегаті;
  • часу експлуатації приладу.

З плином часу внутрішня поверхня нагрівального бака, магнієвий анод і ТЕН покриваються вапняними нашаруваннями. Тому необхідно регулярно чистити бойлер – це продовжить термін служби приладу і допоможе заощадити на електроенергії.

Забруднений ТЕН витрачає частину енергії на нагрів накипу, що знижує ККД його роботи. Якщо вапняного нальоту накопичується занадто багато, ТЕН починає працювати як теплоізолятор. В результаті він нагріває сам себе, що призводить до руйнування. Запам'ятайте, економний бойлер-це прилад з чистим Теном.

Коли відключення допоможе економити?

Коли відключення допоможе економити?

Якщо ви використовуєте гарячу воду з певною періодичністю, нагрівати її у вашу відсутність нераціонально. У таких випадках єдино правильним рішенням буде установка таймера, який буде регулювати режим включення і вимикання котла. Однак потрібно зауважити, що така практика виправдана тільки у випадку з водонагрівальними приладами, обсяг яких становить близько 50-80 л. Якщо ж у вас встановлений агрегат на 150-200 л, відключати його немає сенсу, так як на його нагрівання буде йти багато часу і енергії. Такі прилади бажано виставити на мінімальну температуру і залишити в черговому режимі.

У висновку хотілося б відзначити, що відмовлятися від гарячої води з метою економії не варто. Звертайтеся до фахівців нашого інтернет-магазину – тут вам допоможуть підібрати бойлер для економії електроенергії, дадуть корисні рекомендації по експлуатації і догляду.

 19.12.2019
 (24094 переглядів)