(044) 333 43 25
показати всі номери

kyivstar(067) 814 95 62 Київстар

vodafone(050) 180 30 39 Vodafone

lifecell(093) 170 58 62 Lifecell

Контактна інформація

Графік работи:

ПН-ПТ: 09:00-20:00
СБ: 09:00-16:00
ВС: 09:00-15:00

Пункти видачі онлайн-замовлень:

м. Київ, вул. М. Ушакова, 1Г м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В
Каталог товарів
Ariston Блог Для чого потрібний редуктор тиску

Редуктор тиску води для бойлера - гарантія і безпека

Редуктор тиску води являє собою невеликий пристрій, необхідний для стабілізації та зменшення тиску у водопроводі. Складається виріб із корпусу з двома отворами, діафрагми, пружини і інших запчастин (ущільнювальні елементи, клапан, поршень і т. д.). Додатково прилад може бути обладнаний манометром.

Встановити пристрій для автоматичної стабілізації тиску води в системі можна безпосередньо перед бойлером, а можна на водопровідних стояках. В останньому випадку захист від стрибків поширитися не тільки на водонагрівач, але і на іншу техніку в будинку. Деякі моделі редукторів оснащені спеціальними фільтрами. Якщо таких немає, потрібно їх встановити (щоб уникнути засмічення редуктора сміттям та іржею).

Прилад надійно захищає побутове обладнання від перепадів тиску і гідроударів. Для бойлера допустима норма тиску води становить 3-4 атм. При досягненні значення 7-8 атм., запобіжний клапан може почати спускати воду (якщо немає спеціальної трубки відведення в каналізацію, буде капати на підлогу).

Відсутність редуктора може призвести до:

 • Несправностей у роботі устаткування і поломок. Гідроудар може спровокувати появу тріщини в баку, порушити цілісність перехідних шлангів, труб і заглушок.

 • Підвищеного споживання електроенергії та води. Через надмырний тиск запобіжний клапан буде постійно спускати воду — це збільшує витрату ресурсів і суму рахунків по комунальних платежах.

 • Відмова в гарантійному обслуговуванні. За поломки, які виникли в результаті гідроудару, виробник відповідальності не несе.

Вибір і монтаж редуктора тиску для бойлера

Водонагрівачі середнього класу мають робочий тиск 6 бар, пристрої преміум-класу — 8 бар (з такою інформацією можна ознайомитися в технічній документації). Це максимально допустимі значення. Вибрати підходящий редуктор для водонагрівача можна враховуючи:

 • Показники тиску і значення температури. Підбираються з урахуванням допустимих норм. Зазвичай для бойлера значення температури становить +40°С.

 • Матеріал корпусу і внутрішніх елементів. Якісні вироби виготовляються з латуні або її сплаву, що гарантує надійність і довгий термін служби.

 • Можливість налаштування пристрою. На виробництві випускають два види приладів: регульовані (з манометром) та відкалібровані. Отже, для першого типу пристроїв можна задавати налаштування, а для другого — ні.

 • Наявність манометра. Вироби з манометром налаштовуються за допомогою гвинта або поворотного механізму.

 • Розміри. Діаметр різьблення підключення вибирається виходячи з розміру трубопроводу.

Монтаж редуктора тиску для бойлера не є обов'язковим. В інструкції з встановлення водонагрівачів немає такого пункту (але є вимога щодо організації «групи безпеки»). Однак, якщо відбудеться гідроудар, в результаті якого з'явиться на внутрішньому баку тріщина, сервісний центр відмовить у безкоштовному гарантійному обслуговуванні (так як це не вина виробника, а вина покупця). Щоб уникнути подібних ситуацій, краще перестрахуватися і встановити прилад для стабілізації тиску води.

До кожного редуктора додається детальна інструкція по використанню та монтажу. Допускається монтаж на горизонтально і вертикально розташованих трубопроводах. При самостійній установці необхідно уважно все прочитати, а краще звернутися до фахівця за допомогою. Неправильне підключення може привести до поломки не тільки самого пристрою, але і побутової техніки.

Три аргументи на користь установки редуктора тиску для бойлера

Придбання приладу для регулювання тиску води може дозволити собі кожна людина. Купівля редуктора — це:

 • Безпека для водонагрівачів і трубопроводів (від гідроударів). Перепади тиску в системах трапляються не так вже й рідко в багатоповерхових будинках. Це обумовлено тим, що подача води на верхні поверхи вимагає такого підвищення (інакше буде слабкий напір). Отже, якщо житло розташоване на нижніх поверхах, редуктор тиску води на бойлер потрібен обов'язково.

 • Економія на електриці. Накопичувальний бойлер має запобіжний клапан, який часто налаштований на значення 6 атм. Якщо тиск буде перевищувати цей показник, нагріта вода з бака буде постійно скидатися — це призведе до перевитрати і води, й електроенергії.

 • Продовження терміну служби водонагрівача. Пошкодження, викликані перепадами тиску, не так вже й рідкісні. Установка надійного захисту — редуктора тиску, — це збільшення експлуатаційного періоду для бойлера і відсутність потреби в дорогому ремонті у разі гідроудару.

Для додаткової консультації звертайтеся за телефонами, вказаними на сайті. Фахівці детально відповідять на всі питання.

 12.12.2017
 (3605 переглядів)